Дозвіл на роботу іноземців в Україні

Отримати дозвіл на працевлаштування іноземця в Україні клопітка справа. Для цього необхідно як мінімум бути терплячим, та як максимум юридично підкованим.

Співробітники нашої компанії готові не тільки надати Вам необхідну інформаційну послугу, допомогти розібратися у всіх тонкощах цього процесу, а і надати безпосередню допомогу в оформленні всіх дозвільних документів для легальної роботы в Україні. Нам відомо не тільки куди і з яким питанням звертатися, а й які для цього потрібні документи, що додатково може знадобитися. Всю роботу, в тому числі і без Вашої присутності, ми готові зробити за Вас в найкоротші терміни.

Працевлаштування іноземця в Україні

Передусім, для того, щоб громадянин іншої країни юридично працював в Україні, він повинен мата вид на проживання, котре дає йому таке право. При цьому дозвіл не потрібен.

В інших випадках, щоб влаштувати на роботу іноземця, керівник має виконати ряд заходів. В першу чергу, оформити дозвіл на роботу для іноземця, выданий державною службою зайнятості України (ДСЗУ). Крім того, від юрособи може знадобитися підтвердження про неможливість задовольнити його кадрові потреби безробітними і особами, які шукають роботу з числа українців.

Отримати роботу нерезиденту – документи

Оформлення документів в Україні для суб’єктів, котрі хочуть влаштувати на роботу іноземця, покладається на роботодавця. При цьому вже на етапі збору необхідних документів, можуть виникнути певні труднощі.

Всі дозволи на роботу співробітника, котрий не є громадянином України, видаються центром зайнятості (ЦЗ), за місцем  реєстрації юрособи або самого роботодавця. Даний дозвіл дає можливість наймачу тимчасово використовувати працю певного нерезидента на конкретній роботі.

Для того, щоб отримати дозвіл на працевлаштування іноземцю, наймачу знадобиться немало часу для збору необхідних документів, серед яких:

 заява;

 дві фотографії розміром 3,5х4,5 см;

 копії документу, що підтверджує особу іноземця;

 завірену копію попередньої трудової угоди.

Також можуть пзнадобитися довідки про те, що особа не притягувалась до кримінальної відповідальності і у відношенні неї не проводиться кримінальне провадження, уставні документи, підтвердження кваліфікації іноземця та інші.

Роботодавець повинен не пізніше 90 днів підписати трудову або цивільно-правову угоду з іноземцем і при необхідності перекласти його не тільки на украинську мову, але і рідну мову наємного працівника. Цей договір має відповідати характеру виконуваємої роботы.

Довідки і документи іноземної країни, в обов’язковому порядку мають бути перекладені на українську мову і при необхідності належним чином завірені.

Рішення ЦЗ про задоволення заяви або відмову дозволу на роботу в Україні іноземця розгладаються протягом 7 днів при первинному зверненні, і 3-х днів при повторному зверненні.

Скільки коштує влвштуватися на роботу

За розгляд заяви ЦЗ і отримання дозволу на працевлаштування суб’єкту, котрий не є громадянином України, керівнику підприємства доведеться заплатити:

– 4 мінімальні зарплати (мз) – 6-12 міс.;

– 2 мз – до 6 міс.;

– 6 мз строком от 1 до 3 років.

Керівник підприємства самостійно визначає строк, на котрий приймається особа для виконання окремих видів робіт. Однак він не повинен перевищувати 36 міс.

За бажанням, строки дозволу на роботу нерезидента можуть бути  продовжені. В даному випадку роботодавцю не пізніше, ніж за місяць, потрібно звернутися до відповідних інстанцій.

Важливо знати, що при написанні заяви в ЦЗ у випадку оформлення на роботу біженців, фізосіб, котрим необхідний соцзахист,  оплата за отримання документів не розповсюджується у випадках, передбачених ст.42-4 закону.

Випадки дострокового припинення дозволу на роботу

 Важливо знати, що в тому випадку, якщо відповідними органами буде виявлений факт нелегального працевлаштування нерезидентів, ЦЗ стягує з директора штраф, котрий рівняється 20 мінімальным зарплатам за кожного робітника, встановленого на момент виявлення.

Крім цього, законом передбачені випадки, коли виданий дозвіл анулюється, а незаконно працююча особа покидає країну  перебування:

– недотримання умов, прописаних у договорі;

– дострокове розірвання трудового договору;

– виявлені факти надання підробних документів або внесення недостовірних відомостей;

– видворення, за порушення перебування, наприклад, відсутність реєстрації паспортних документів в відповіднихих службах;

– не приступання до виконання безпосередніх обов’язків.

У випадку видворення за межі України, на керівника підприємства покладаються витрати на компенсацію, котру понесла держава.

Послуги по працевлаштуванню іноземців

 Вільне пересування через кордони держав породжує необхідність зайнятися питанням зайнятості іноземців на українських підприємствах. Якщо ви хочете співпрацювати з іноземцем, дуже важливо перевірити всі формальності. Процедура працевлаштування для нерезидентів, істотно відрізняються від процедури працевлаштування осіб з українським громадянством. Дуже важливо подбати про надлежне оформлення документації по влаштуванню на роботу іноземця.

Бажання працювати іноземцю або його працевлаштування з боку роботодавця дає певні переваги для обох сторін. Наша компанія надає послуги в області допомоги, пов’язаної з оформленням документації та супровід до моменту роботы. Ми допомогаєм як іноземцям, так і підприємцям, котрі хочуть співпрацювати з нерезидентами та влаштувати їх на роботу.

Сфера наших послуг:

  •  допомога в створенні бізнесу іноземцем;
  •  допомога в легалізації роботы, пов’язаної з перебуванням в Україні, наприклад, отриманнядозволів на працю  або вида на проживання;
  •  допомога в реєстрації компаній іноземцем;
  •  допомога в працевлаштуванні іноземців;

Якщо у Вас все ще залишилися питання, або Ви не знаєте як швидко та якісно отримати дозвіл на працевлаштування іноземця, зв’язуйтеся з нами негайно, і ми в найкоротші терміни вирішимо Вашу проблему.