Закриття ФОП

Припинити підприємницьку діяльність у 2017 році є не бажання, а необхідність у відповідь на зміну в законодавстві щодо сплати Єдиного соціально внеску (ЄСВ).
Поки ми намагалися вижити в 2016 році і налаштовувалися хоч з мало-мальським позитивним настроєм зустріти 2017 рік, наш законодавець не спав, а трудився.

Зараз у багатьох підприємців стоїть гостре питання

Закрити ФОП чи ні? Як закрити ФОП?

27.12.2016 року Президентом підписаний Закон України від 06.12.2016 р № 5130 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Закон набув чинності з 1 січня 2017 року.

Що ж він «назмінював»?

Невеликий екскурс.

У фізичної особи-підприємця може бути тільки два статуси: або Ви на єдиному податку, або Ви на загальній системі оподаткування. Фізична особа-підприємець на єдиній системі оподаткування сплачувала єдиний соціальний внесок (ЄСВ) навіть в ті періоди, коли не отримував прибутку. Якщо подібна ситуація затягувалася на тривалий час, то доцільно було перейти на загальну систему оподаткування, на якій, якщо у Вас немає доходу, то Ви і ЄСВ не платите. Маєте таку собі «сплячу» справу. І спить вона і рік, і два, і три. З’явилася діяльність, є дохід, і добре, от і ЄСВ заплатимо, а не з’явилася, поспимо ще трохи, а там і закритися можна, може податкова старі гріхи і не згадає.

Кому і скільки ЄСВ потрібно платити в 2017 році?

З 1 січня 2017 року подібна схема перестала працювати. П.33 нового Закону вніс в ситуацію, що склалася, зміни. Тепер ЄСВ зобов’язані сплачувати не тільки «єдинники», а й ті, хто на загальній системі оподаткування. Навіть якщо Ваша декларація чиста як перший сніг, і у Вас взагалі немає доходу, або в якихось місцях будуть збитки, ЄСВ з мінімальної заробітної плати 3200 грн. в розмірі 22%, тобто 704,00 грн. вийми та поклади. Ця норма поширюється і на підприємців 2 і 3 груп на єдиному податку. Спрощенці ж 1 групи повинні заплатити ЄСВ в розмірі не менше 0,5 від мінімального страхового внеску, а саме 704,00 грн. / 2 = 352,00 грн., які теж на дорозі не валяються.

На даному етапі Ваше завдання зважити всі за і проти, і якщо Ви на нові віяння податкового законодавства готові відповісти рішучим закриттям Вашого підприємництва в органах державної реєстрації та мінімізацією збитків від оплати ЄСВ, то фахівці нашої компанії допоможуть швидко і якісно закрити підприємницьку діяльність. Наймобільніші ФОПівці встигли звернутися до нас в період з 27 по 30 грудня 2016 року, і ми їм вже допомогли закрити ФОП.

Ми допоможемо Вам припинити державну реєстрацію фізичної особи підприємця.