Відкриття представництва іноземної компанії в Україні

Законодавство будь-якої країни, зокрема України, має свою специфіку.

Одна з них – визначення представництва іноземної компанії. На відміну від підприємства за участю іноземного капіталу воно не має статусу юридичної особи.
Його функції – представляти юр. особу – нерезидента, здійснювати діяльність, доручену іноземним суб’єктом господарської діяльності, зазначеним у Свідоцтві про держ. реєстрацію.
Визначення за видами діяльності (господарської чи іншої) представництв іноземної компанії в Україні (постійне, непостійне) визначається Податковим кодексом в залежності від спрямованості на отримання доходів.
Визначена законодавством схема реєстрації представництва Міністерством економіки України вимагає надання пакету документальних відомостей про представництво:
– назва; місто (місце);
– поштова, електронна, фактична адреси, номери телефонів;
– місця, міста (при плануванні) відкриття філій представництва;
– кількість співробітників представництва нерезидентів, загальна кількість співробітників;
– сфери (види) діяльності компанії, реквізити банківського рахунку;
– цілі відкриття представництва в Україні, відомості про українських партнерів, договори і плани на розвиток співпраці
Про іноземну компанію (головне іноземне підприємство):
– виписки з торгового (банківського) реєстру країни про місця офіційної реєстрації головного органу правління;
– документально підтверджені реквізити банківського рахунку головного іноземного підприємства;
– довіреність на представництво (перелік довірених функцій) в Україні

Також законодавством України передбачена обов’язкова постановка на облік органами статистики, позабюджетними фондами, податковою.

У разі реєстрації представництва юридичної особи нерезидента, метою якого є представлення інтересів юр. особи – нерезидента у вигляді укладення договорів, підписання контрактів і інших видів діяльності, не підпадаючих під визначені законодавством як «види господарської діяльності», є «не постійним» і вимагає (в числі іншого) відкриття банківського рахунку в гривні типу «Н».

Якщо ж метою реєстрованого представництва нерезидента є здійснення госп. діяльності на території України, тобто одержання доходів, представництво юридичної особи нерезидента є «постійним». Господарська діяльність постійного представництва нерезидента регулюється податковим законодавством, вимагає відкриття банківського рахунку в гривні типу «П».

Будь-яка процедура, пов’язана з адаптацією до законодавчого середовища, вимагає глибокого знання специфіки галузі, отриманого в процесі багаторічного досвіду роботи в даному середовищі, в рамках законодавства. Допомога в дотриманні вимог законодавства України на будь-якому етапі здійснення діяльності (господарської, інвестиційної та іншої) представництвом іноземної компанії або підприємством з іноземною участю в Україні за прикладом реєстрації представництва, надання юридичної підтримки нададуть фахівці нашої фірми.